Gminne Przedszkole w Spiczynie

gallery/cat-1294175_640
gallery/animal-1294277_640
gallery/bug-1300526_640

Misja i wizja Przedszkola

 

 

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

 

Nasze przedszkole zlokalizowane jest w centrum gminy Spiczyn. Sąsiadujemy bezpośrednio z Gminną Biblioteką Publiczną. Budynek przedszkola i przylegający do niego plac zabaw znajduje się na terenie ogrodzonym. Posiadamy dwie sale do zajęć przedszkolnych, dobrze wyposażoną kuchnię i pomieszczenia biurowe. Będąc placówką umiejscowioną na terenie wiejskim, chcemy umożliwiać dzieciom dostęp do ciekawych zajęć, spotkań z niezwykłymi ludźmi a także wyjazdy w atrakcyjne dla nich miejsca. Podejmujemy również działania mające na celu współpracę ze środowiskiem lokalnym. Nasza placówka zapewnia wszechstronny i bezpieczny rozwój, ucząc przez zabawę i różne aktywności. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie i podmiotowo. Sprawiając, że czują się kochane, akceptowane i szczęśliwe, budujemy w nich pozytywny obraz siebie. Proces wspomagania rozwoju i edukacji dzieci, który realizujemy w naszym przedszkolu, ułatwia naszym absolwentom adaptację do większej społeczności szkolnej. W trosce o zapewnienie wszechstronnego rozwoju naszych wychowanków, wspieramy rodziców w procesie wychowywania ich dzieci. Jednocześnie inicjujemy wspólne planowanie wydarzeń służących rozwojowi przedszkola.
 

MISJA PRZEDSZKOLA

 

  Nasze przedszkole:
- zapewnia dzieciom opiekę i bezpieczeństwo
- tworzy warunki do indywidualnego i wszechstronnego rozwoju dziecka
- zapewnia rodzinną atmosferę
- wspiera rodziców w działaniach edukacyjnych i wychowawczych
- współpracuje ze środowiskiem lokalnym
 

WIZJA PRZEDSZKOLA

 

  Nasze przedszkole jest miejscem bezpiecznym dla dzieci, miejscem wzrostu i wszechstronnego rozwoju. Umożliwia wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom. W naszej placówce pracujemy zarówno nad deficytami jak i przejawianymi przez naszych wychowanków uzdolnieniami. Dbamy o to, aby w codziennych kontaktach panowała rodzinna atmosfera, lecz równie istotne są dla nas spotkania z rodzicami o charakterze uroczystości, festynów, prezentacji zawodów i spotkań warsztatowych. Jesteśmy wsparciem dla rodziców w różnych sytuacjach. Nasze przedszkole jest miejscem łagodnego przejścia ze środowiska rodzinnego do większej społeczności szkolnej. Posiadamy dwie nowe przestronne sale. Pierwsza z nich służy codziennej nauce i zabawie. Druga przeznaczona jest do zajęć ruchowych i organizowania uroczystości przedszkolnych. Dysponujemy pięknym i nowoczesnym placem zabaw. Jesteśmy placówką, która posiada nowoczesny system zarządzania przedszkolem, dzięki temu promujemy swoje osiągnięcia dbając o dobrą współpracę ze środowiskiem lokalnym i międzynarodowym.